Ekim 12, 2022

Aylık Olağan Toplantı Konuğumuz Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen

KONYSİAD’ın konuğu Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen oldu

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ne (KONYSİAD) konuk olan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, devam eden projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD), Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’i konuk etti. Toplantıda proje ve hizmetlerini anlatan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, KONYSİAD üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu ve soruları yanıtladı.

Hotel Su ’da gerçekleştirilen toplantıya Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Zarif, AGC Başkanı İdris Taş, Belediye Başkan Yardımcıları Şevket Korkut, MÜSİAD Başkanı Boğaçhan Göksu, İlçe Emniyet Müdürü, Nüfus, Tarım, Sosyal Hizmetler, Yazı İşleri Müdürleri,  Hurma, Uluç, Liman Uncalı Mahalle Muhtarları da katıldı.

 Açılış konuşmasını ise Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Başkanı İlhami Kaplan yaptı.Konyaaltı’nın çok önemli bir yerleşim merkezi haline geldiğini belirten KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan,  “Bizi ülke olarak ayakta tutacak en önemli etkinin; milli şuurumuza sahip çıkıp, birlik ve beraberliğimizi bozmamak olduğuna inanıyorum. Tam bu noktada, bizim için bugüne kadar yaptıklarınız değil, 2023 yılında yapmak istedikleriniz de çok değerli” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kaplan’ın ardından kürsüye gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, belediyenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yabancıların yoğun yerleştiği bir bölge olan Konyaaltı’da yerli halkın ciddi adaletsizlik içerisinde kaldığını belirten Başkan Semih Esen “Sokakta her 4 kişiden 1’i yabancı durumuna geldi. Böyle olunca da Konyaaltı’da özellikle ev ve kira fiyatları ciddi anlamda yükseldi. Bu nereye kadar sürecek bilemiyoruz. Şehrimize, Konyaaltı’na gelen yabancı vatandaşların geri döneceğini de çok ihtimal vermiyorum. Bu nedenle biz yabancı dostlarımızla bir arada yaşayacağız. Konyaaltı’nın birinci kabuk değişimini Muhittin Başkan yaşamıştı ikinci kabuk değişimini ise ben yaşıyorum” dedi.

ÇOK İYİ ENTEGRE OLDULAR

Özellikle Ukrayna’dan gelen vatandaşların sorunları ile birlikte Antalya’ya yerleştiğini belirten Başkan Semih Esen, “Buraya gelen vatandaşların çocuklarının eğitim sorunu var, sağlık sorunu var, dil sorunu vardı. Ancak bu vatandaşlarından belediyeye bugüne kadar gelen talep sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Sanki gelmeden önce hazırlıklı gelmiş gibiler. Sadece çocuklarının eğitimi için talepte bulundular bunun haricinde bir tek istekte dahi bulunmadılar. Yani aslında biz buraya uyum sağlamak zorundayız bilinciyle gelmişler gibi bir görüntü var. Uyum problemi yaşamıyorlar” dedi.

 

KREŞ SAYISI ARTIYOR

Günümüzde kreş ücretlerinin orta gelirli bir ailenin bütçesini sarsmaya başlığını belirten Başkan Semih Esen, biz de bu soruna çözüm bulabilmek adına kreş sayımızı artırmak istedik. Sarusu bölgesinde bir kreşi daha hizmete açacağız. Göreve geldiğimizde 100 olan kreş öğrenci sayısını bugün 600’e çıkardık. İkinci dönemde ise kreş sayımızı 5’e öğrenci kapasitemizi ise 750’ye çıkarmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

KONYSİAD yeni Üyeleri Emre Öztürk ( Atölye Yapı A.Ş.) ve Ercan Altun ( Kule İnşaat Ltd. Şti.) katılım belgelerini Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan’ın elinden aldı.

Toplantı KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökçen Deveci’nin plaket sunumuyla son buldu.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.