triatlon

Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM, 16 Temmuz Salı günü KONYSİAD Merkez Binasında KONYSİAD Başkanı İlhami KAPLAN ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Emniyet Müdürü SAĞLAM, "Eğitime çok önem vermeliyiz"

triatlon

 

Ziyarette İlhami KAPLAN, Erdal TONTU, Bora TERZİOĞLU, İsmail BİLAL ve Fahriye IŞIK ile sohbet eden SAĞLAM, Konyaaltı’nın çok nezih bir bölge olduğunu dile getirerek üyelere Konyaaltı’nda Emniyet olarak yapılan çalışmalardan ve uygulamalardan bahsetti. Ülkemizde ve yaşadığımız şehirde güvenliğin korunmasını  ve olayların asgariye indirilmesini sadece polisten, jandarmadan ve güvenlik birimlerinden beklememek gerektiğini belirten Mustafa SAĞLAM, “Herkesin üzerine düşen görevler var, eğitime çok önem vermeliyiz, huzur ve güvenlik için eğitim çok önemli” dedi.


KONYSİAD Başkanı İlhami KAPLAN ise, SAĞLAM’a KONYSİAD’ın çalışmalarından bahsetti. KAPLAN ayrıca, “Konyaaltı’nın plajlarından şikayetçiyiz, esnaf arkadaşlarımız şikayetçi, bölgede şartlar çok kötü ve ticaret çok zor” dedi. Konuyla ilgili üyelerimizden Avukat Bora TERZİOĞLU ise, “Mevzuata bakıldığında “İlgili Belediye” diyor. İlgili Belediye de çok geniş bir kavram” dedi. Mustafa SAĞLAM ilgili belediye kavramının büyükşehir belediyeciliği yokken çıkmış olan bir yasa olduğunu söyledi. SAĞLAM, sıkıntılardan haberdar olduklarını, bununla ilgili toplantılar yaptıklarını ve şuanda turizm sezonu olduğu için çalışmaların çok dikkatli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Araçlarda sigara yasağı uygulaması
Ziyarette üyelerimizden Fahriye IŞIK’ın, özel araçlarda sigara içme yasağıyla ilgili sorusuna Mustafa SAĞLAM, yasa çıktı ancak uygulamaya yönelik yazı henüz bize ulaşmadı şeklinde cevap verdi. Başkan İlhami KAPLAN, rahmetli Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürümüz Uğur GÖKCAN’ı saygıyla anıyoruz, kendisi çok değerli bir insandı. Bayrağı devralan yeni Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürümüz Ali ŞENTÜRK’ten de çok memnunuz. Kendisi sorunlarımızla yakından ilgileniyor. En önemli özelliği ise sorunlarımızı iyi dinleyip çözümü hakkında bizleri bilgilendirmesi” dedi. Esnaf arkadaşlardan gelen problemleri kendisine kolayca ulaşıp iletebiliyoruz diyen KAPLAN, müdürümüz iletişime açık ve kendisine çok teşekkür ediyoruz dedi.  Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM daha sonra KONYSİAD Başkanı İlhami KAPLAN ve üyelere Konyaaltı’nda yaptıkları girişimlerden dolayı teşekkür etti.

 

İletişim

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği'ne Aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilir, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.
+90 242 229 22 50 info@konysiad.org